top of page

DÜNYAMIZI YEŞİL TUTALIM

KAMPANYASI BAŞLATILDI

İZMİR BAROSU TARAFINDAN GEÇTİĞİMİZ YIL 10.000 AJANDA BASTIRILDI. HER AJANDA KESİLEN ONLARC

Değerli meslektaşlarımız,

 

Daha birkaç hafta önce ülkemizin dört bir köşesinde yaşanan orman yangınları hafızalardan silinmiş değil. Yitirilen onlarca ağaç, ölen onlarca hayvan dostumuz, kaybettiğimiz canlar… Hiçbir şey yitirdiklerimizi geri getirmeye yetmeyecek belki ama ülkemizi soluksuz bırakmamak için ben de varım diyebiliriz.

 

Avukat Hakları Grubu İzmir olarak bu şiarla harekete geçilmiştir. İzmir Barosu’na daha evvel yaptığımız başvuru ile talebi olmayan meslektaşlarımız adına ajanda bastırılmaması, bu suretle hem daha fazla kâğıtla daha fazla ağacın yok olmasının önüne geçilmesi, hem de buradan elde edilecek gelirin Av. Noyan Özkan Hatıra Ormanı’nın ağaç kapasitesinin artırılması için kullanılması veya TEMA’ya bağışlanması talep edilmişti.

 

İzmir Barosu Başkanı Sayın Av. Özkan YÜCEL başvurumuz üzerine bizzat arayarak, çevresel konularda Grubumuzla aynı hassasiyetleri paylaştığını, Yönetim olarak bu konuda son derece titiz davranıldığı, hatta geçtiğimiz yıl 11.000 aktif avukat olmasına karşın ilk etapta 8.000 adet ajanda bastırıldığını, lakin bu ajandaların tükenmesinin akabinde ve talebe istinaden ek 2.000 adet daha ajanda bastırmak durumunda kalındığını ifade etmişlerdir. 

 

Biz avukatlar adına mesleki faaliyetimizi ifa ederken ajandalarımızın hayli önem arz ettiğini, birçok meslektaşımızın da aktif olarak ajanda kullandığını elbette biliyoruz. Avukatların kullanımı için özel olarak tasarlanan bu ajandaların da daha kullanışlı oldukları yadsınamaz. Ancak birçok meslektaşımız da dijital ajandalar kullanmaktadırlar. En azından ajanda kullanmayan veya dijital ajandalar kullanan meslektaşlarımızın kâğıt ajanda haklarından vazgeçebileceklerini, bu şekilde doğayı koruma mücadelesine küçük de olsa bir katkı koyabileceklerini düşünüyoruz.

 

Bu sebeple Avukat Hakları Grubu İzmir olarak bir farkındalık kampanyasını meslektaşlarımızla birlikte başlatıyoruz.

Gelin bu yıl daha fazla ağacın bir ajanda için yok edilmesine razı olmayalım. İzmir Barosu’nun kurumsal e-posta adresi olan info@izmirbarosu.org.tr adresine şu talebi iletelim: 

 

“Baro tarafından bu yıl adıma herhangi bir ajanda bastırılmamasını ve ajanda için ayrılan bütçeden benim adıma düşen payın Av. Noyan Özkan Hatıra Ormanı’nın ağaç kapasitesinin artırılması için kullanılmasını veya TEMA’ya bağışlanmasını talep ediyorum.”

Her bir ajanda ile bir ağacı kurtarabilir ve ülkemize bir yenisini kazandırabiliriz.

 

Dünyamızı Yeşil Tutalım!

GEREKSİZ VE FAZLADAN BASTIRILAN AJANDALAR SEBEBİYLE ORMAN VARLIKLARININ VE BARO BÜTÇESİNİN ZARAR GÖRMESİ NEDENİYLE İZMİR BAROSUNA BAŞVURU YAPILDI

banu 1.jpg
banu 2.jpg
banu 3.png
banu 4.png
bottom of page